Nesër fillon faza e dytë e lirmit të masave, e me këtë rast lirohet edhe transporti urban dhe ndër urban me leje të vecanta.

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti përmes një postimi në rrjetet sociale ka bërë të ditur rregullat të cilat duhet t’i plotësojnë autobusët dhe udhëtarët.

“- numri maksimal i udhëtarëve ve për autobus – 20

– nuk lejohet me hy në autobus pa maska

– udhëtarët duhet ta kenë vërtetimin që janë në punë te org. e komp. që janë të lejuara ose të jenë në orarin e tyre të daljes – do të ketë kontrolle të policisë

Autobusët tonë janë gati”, ka shkruar Ahmeti në Facebook./21Media

Nesër rifillon transporti publik, por me rregulla:- numri maksimal i udhëtarëve ve për autobus – 20- nuk lejohet me…

Gepostet von Shpend A. Ahmeti am Sonntag, 17. Mai 2020