Parashikimi i motit për nesër

Parashikimi i motit për nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se nesër do të mbajë mot i vranët dhe me intervale.

Sipas IHMK-së temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-7m/s./21Media