Parashikimi i motit në vendin tonë

Parashikimi i motit në vendin tonë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër më datë 26.04.2020, mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira konvektive të cilat në pjesën verilindore dhe veriperëndimore gjatë ditës do të sjellin shi.

Minimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-21 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes./21Media