Nesër protestë: “Me një vaksinë nuk çel vera”(Video)

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

Nesër në orën 18.00 gastronomët në protestë para godinës së Qeverisë në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë

Me moton “Me një vaksinë nuk çel vera”, gastronomët e Kosovës do të mbajnë protestë para Qeverisë së Kosovës. Mungesa e vaksinave, mos shqyrtimi i masave ne fuqi, mosplanifikimi për hapje të verës, mos bashkëpunimi i Ministrisë së Shëndetësisë në hartimin e masave për te gjithë është pakënaqësi e madhe, sidomos kur rajoni po hapet, po rrezikohen bizneset dhe punëtoret po ikin drejt vendeve tjera janë disa nga arsyet e kësaj proteste.(Teksti-kamera: Xheneta Veliu )/21Media