Ismaila Sarr ka kaluar një sezon të mrekullueshëm në Francë

Ismaila Sarr ka kaluar një sezon të mrekullueshëm në Francë

I riu i Metz Ismaila Sarr ka kaluar një sezon debutues të mrekullueshëm me skuadrën franceze, dhe mund të bëjë kalimin tek Newcastle, shkruan rtv21.tv.

Rafa Benitez është duke e vështruar 18 vjeçarin, dhe ana e tij kanë ofruar 12 milionë euro për anësorin, mirëpo Metz kërkon 15 milionë euro për talentin e tyre./21Media