Ngjarjet që shënojnë ditën e sotme në vendin tonë

Ngjarjet që shënojnë ditën e sotme në vendin tonë

Punëtorët teknik të Qendrës Studentore në Prishtinë do mbajnë grevë. (Qendra Studentore në Prishtinë)

Kryeministri Ramush Haradinaj viziton Shkollën Fillore “Hasan Prishtina”, në Prishtinë. (Lagjja Ulpiana, Prishtinë, ora 08:00)

Mbahet mbledhja e Komisionit për Punë të Jashtme. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N 303, ora 08:40)

Kuvendi i Kosovës mban seancë të jashtëzakonshme. (Ndërtesa e Kuvendit, ora 09:00) Mbahet seanca e rregullt e Kuvendit të Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, ora 10:00)

Instituti Demokratik i Kosovës organizojnë tryezën “Si e sheh Delegacioni Shtetëror të ardhmen e dialogut Kosovë-Serbi?”. (Hotel “Swiss Diamond”, ora 10:00)

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala do ta pres në takim ministrin e Punëve të Jashtme dhe Tregtisë të Maltës, Carmelo Abela. (Ndërtesa e MTI-së, ora 10:00)

Për nderë të ditëve të Epopesë të UÇK-së, kryesia e LKD-së bënë homazhe te Kompleksi Memorial në Prekaz. (Prekaz, ora 11:00)

Mbahet takimi i Kuvendit të Shoqatës të ndërmarrjeve që merren me qarkullim të naftës, derivate të naftës, gazrave dhe lubrifikanteve, SHQNGL. (Objekti i Odës Ekonomike të Kosovës, ora 11:00)

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi do të pres në takim një delegacion nga Malta. (Zyra e Ministrisë së Kulturës në Prizren, ora 11:20)

Forumi i Gruas i Lidhjes Demokratike e Kosovës bën homazhe te Memoriali Heroinat te shtatorja e presidentit Ibrahim Rugova. (Ora 12:30)

Forumi i Gruas i Lidhjes Demokratike e Kosovës bën homazhe te Memoriali Heroinat. (Ora 12:45)

Ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Besim Beqaj do të takohet me ministrin e Shoqërisë Informative dhe Administratës së Maqedonisë, Damian Manchevski. (Zyrat e Ministrisë së Inovacionit, ora 13:00)

Ministri i MTI-së, Endrit Shala do ta vizitojë kompaninë “Frutex”. (Suharekë – Gelancë, ora 13:00)

Me rastin e 7 Marsit – Ditës së Mësuesit, ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, do të ndajë çmimin tradicional “Shaban Jashari”. (Hotel “Sirius”, ora 13:00)

Për nder të 7 marsit, Ditës së Mësuesit, nesër, Komuna e Ferizajt organizon akademi. (Teatri “Adriana”, ora 14:00)

Minstria e Shëndetësisë organizon debat publik për Udhëzimin Administrativ për rregullimin e çmimit të barnave dhe produkteve mjekësore. (Hotel “Sirius”, ora 14:30)

Për nder të “Epopesë së UÇK-së” mbahet Mata e Zjarreve në Prekaz dhe Skenderaj. ( Zjarret ndizen në Prekaz në ora 17:45 dhe nw ora 18:00 fillon koncerti në Sheshin “Adem Jashari” në Skenderaj)

Hapet ekspozita personale e skulptorit Luan Mulliqi e titulluar “Hasjania”. (Galeria e Hamamit të Prizrenit, ora 19:00)