Nikprelaj rrëfen se si u arrestua dhe u rrah nga policia serbe për shkak të një kënge për Kosovën

 
Këngëtari, Nikollë Nikprelaj  në emsionin “Për ditë të mbarë” në RTV21 foli për karrierën e tij muzikore, ndau një eksperiencë të hidhur që kishte me policinë serbe për shkak të një kënge dedikuar situates në Kosovë.
Nikprelaj ishte arrestuar madje pohon se edhe ishte ushtruar dhunë ndaj tij, pas një koncerti në Pejë ku kishte kënduar këtë këngë.

Ndërkohë tregoi se fillet e para të muzikës i mori në Kosovë, mësuesi dhe idoli i tij ishte instrumentisti Shaqir Hoti, me të cilin krijoi relacione të ngushta./21Media

 

Back to top button