Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti merr pjesë në “samitin virtual”, është paraparë të nis në orën 10:30, të organizuar nga presidenti francez, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel.

Në këtë video-konferencë, Bashkimi Evropian përfaqësohet nga Josep Borrell, Përfaqësuesi i lartë i politikës së jashtme, kurse pala serbe nga presidenti Aleksandar Vuçiq./21Media