Ka filluar ndeshja vendimtare ndërmjet Shqipërisë dhe Bjellorusisë, kjo ndeshje është vendimtare për vendin e parë në Grupin 3 të Ligës C.

Shqipëria paraqitet pa mbrojtësin e krahut të djathë Elseid Hysaj,  pasi qe rezultoi pozitiv me Covid-19 pak orë para fillimit të ndeshjes./21Media