Kuvendi i Kosovës me 40 minuta vonesë ka filluar senacën plenare.

Në këtë seancë pos tjerash janë paraparë edhe dy interpelanca të kryeministrit Avdullah Hoti. Hoti me kërkesë të Lëvizjes Vetëvendosje do të ballafaqohet me deputetët për dy tema, për Liqenin e Ujmanit dhe për personat e pagjetur.

Në këtë seancë priten të shqyrtohet edhe disa projektligje./21Media