Një burrë dje ka lënduar tre fëmijë në oborrin e shkollës, në fshatin Semetisht të Suharekës. Të lënduarit janë dërguar në Spitalin e Prizrenit dhe sipas mjekut, janë jashtë rrezikut për jetë.

“Raportohet se i dyshuari mashkull kosovar me traktor duke bartur me rimorkio një shtyllë për vendosjen e harkut të basketbollit në një shkollë, në oborrin e shkollës nga pa kujdesia ka lënduar tre fëmijë meshkuj kosovarë.”, bëri të ditur policia.

Rasti është duke u hetuar./21Media