Aksident në Norvegji

Aksident në Norvegji

Një ambulancë është vjedhur nga një burrë i armatosur në kryeqytetin Oslo të Norvegjisë.

Ai përplasi disa kalimtarë, përfshirë një fëmijë me karrocë ndërsa policia raportoi se qëlluan disa herë drejt tij për ta ndalur.

Një dëshmitar i cili ishte prezent në vendngjarje tha se ai e pa ambulancën e cila po ngiste me shpejtësi të madhe, transmeton rtv21.tv.

Menjëherë pas ambulancës ishte një makinë e policisë. Kam dëgjuar disa të shtëna”, tha Omar Khatujev.

Ai u arrestua nga policia dhe raportohet se nuk ka marrë lëndime kritike për jetën./21Media

Ambulanse kapret i Oslo

Her skyter politiet for å stanse den kaprede ambulansen i Oslo. Les saken her: https://www.nrk.no/ostlandssendingen/mann-stjal-ambulanse-i-oslo-_-flere-pakjort-1.14751816

Gepostet von NRK Nyheter am Dienstag, 22. Oktober 2019