Viktima e parë me origjinë shqiptare është nxjerrë nga rrënojat e ndërtesës pas tërmeti të fuqishëm që ka ndodhur dje në Izmir të Turqisë.

Ambasadori i Shqipërisë në Turqi, Kastriot Robo ka konfirmuar lajmin për mediat se 62-vjeçarja, Nazmiye Dograyan me origjinë nga Kosova është gjetur nën rrënoja me djalin e saj pas 24 orëve kërkime.

Nëna dhe djali u gjetën të përqafuar në rrënoja, ndërsa nëna e kishte mbuluar djalin me trupin e saj. Djali 28-vjeçar është në gjendje të rëndë për jetën./kp