Një i vdekur dhe 930 raste të reja me koronavirus

1 min read

Një person i prekur me koronavirus ka vdekur në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit.

Janë testuar 2 mijë e 779 persona, prej të cilëve 930 kanë rezultuar pozitivë me koronavirus.

Në raportin e Ministrisë së Shëndetësisë bëhet e ditur se gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 1 mijë e 479 persona.

Numri i rasteve aktive me koronavirus është 8 mijë e 702./21Media