Shyhretja dhe Learta të pikëlluara për vdekjen e Nexhmijes

Shyhretja dhe Learta të pikëlluara për vdekjen e Nexhmijes

Në moshën 86-vjeçare sot ka vdekur ikona e muzikës shqiptare, Nexhmije Pagarusha.  Në mesin e artistëve të njohur të skenës sonë që shprehin ngushëllimet për vdekjen e saj janë edhe Shyhrete Behluli dhe Learta Jakupi.

“Një jetë ja fale këngës,e kenga jote nuk vdes kurre.Do te kujtojme gjithmone o legjende,bilbil i kenges shqipe”, ka shkruar Shyhretja.

“Artisti nuk vdes kurrë, se vepra e tij do jetojë bashkë me popullin. Unë do të mbaj gjithmonë në zemren time, veçanërisht për afërsinë dhe motivin që më dhe për muzikë.
Pusho në paqe Legjenda e këngës së bukur shqipe, Nexhmije Pagarusha“, ka shkruar Learta.

“Për ty Nexhmije” titullohet kënga që shyhretja dhe Learta e publikuan në 86-vjetorin e lindjes së Nexhmijes. /21Media