Nesër bëhen një muaj nga vdekja e aktori i njohur, Rasim Thaçi-Cima.

Vajza e aktorit njëherit edhe këngëtarja e njohur, Adelina Thaçi në rrjetet sociale ka bërë një dedikm emocionues për babain e saj.

”Do të mbahesh në mend gjatë në zemrat tona si Babe shembull, e në zemrat e gjithë shqiptarëve si njeri human, si aktor humori unik,si shok i pashoq, si vëlla i perkushtuem…. Të dua pafund deri në frymen e fundit….”, ka shkruar Adelina në Instagram.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adelina Thaçi Meta (@adelinathaci)

 Kujtojmë që, Rasim Thaçi- Cima pas infektimit me COVID-19 kishte qenë i shtruar në spital dhe ka vdekur më 26 mars./21Media