Konfiskohet arma

Konfiskohet arma

Duke shtënë me armë zjarri është vetëplagosur një person në fshatin Kqiq i Vogël në Mitrovicë. Rastin e ka konfirmuar Policia e Kosovës, e cila bëri të ditur se ka konfiskuar armën me një karikator me 9 fishekë dhe një gëzhojë.

Ndërsa, i dyshuar është dërguar për tretman mjekësor.

Poashtu Policia njoftoi se me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt./21Media