Kur njeriu i shpëton jetën kafshës më të rrezikshme 

Kur njeriu i shpëton jetën kafshës më të rrezikshme 

Humaniteti është ndër gjërat që vlerësohet më së shumti në botë, tek e fundit nuk thuhet kot se ska më mirë se të ndihmosh dikë kur ka nevojë.

Një gjë të tillë e ka bërë edhe një person në Indi, i cili ka ndihmur një ndër kafshët më të rrezikshme që ekzistojnë, shkruan rtv21.tv

Ai i ka shpëtuar jetën Kobrës duke i dhënë ujë nga shishja e tij. Ky moment është xhiruar nga disa të pranishëm, ku shihet kobra duke pirë ujë nga shishja e tij.

Ndryshe, Kobra njihet si një ndër zvarranikët më të rrezikshëm dhe vdekjeprurës./21Media