Ajo ka koleksionin e saj të bukurisë në Sephora, ka 3 milionë ndjekës në Instagram, Rihanna dhe Miley Cyrus janë fansat e saj.

Ajo është Helen Ruth van Winkle një ikonë 92 vjeçare në Instagram që u bë një sensacion në internet që nga viti 2014, transmeton rtv21.tv.

Para se të bëhej e famshme, ajo bëri një jetë mjaft normale në Waco, Kentucky. Ajo kishte një fermë të vogël prej 6 hektarësh, kujdesej për stërnipërit e saj, e mirëmbante kopshtin dhe shkonte në kishë çdo të dielë. Pastaj një ditë, vajza e saj e madhe shkrepi një fotografi të Helenës me një palë pantallona të shkurtra dhe një bluzë me ngjyra. Me disa ndihma stërmbesa, krijoi llogarinë e saj në Instagram në të cilën postoi foton.

“Unë jam një njeri i keq; gjithmonë kam qenë rebele”, thotë Helen, e cila përdor emrin e përdoruesit Baddie Winkle.

Postimi i parë i Baddie Winkle shpejt u bë viral dhe numri i ndjekësve të saj u rrit në mënyrë të vazhdueshme me kalimin e kohës.

Baddie Winkle bëri stuhi në rrjetet sociale me veshjet e saj të ndritshme, të çuditshme dhe eklektike.

Ndërsa sensi i saj i stilit mund të mos jetë çaji i çdokujt, me siguri të gjithë mund të biem dakord për një gjë besimi i kësaj gruaje është frymëzuese./21Media