131.6 cm vetëm këmbë

131.6 cm vetëm këmbë

Caroline Arthur, me këmbët e saj të gjata e bën atë të mendojë se ajo është e vetmja në Australi.

Nëna e dy fëmijëve është 186 centimetra e gjatë dhe këmbët e saj janë 131.6 centimetra.

Nëna 42-vjeçare e dy fëmijëve ka zbuluar një vështrim në atë që duket vërtetë jeta e saj me gjatësinë e saj të mrekullueshme dhe sfidat me të cilat përballet me këmbët e gjata.

Duke folur ish-modelja ndau disa nga pengesat e saj të përditshme përfshijnë drejtimin e veturës dhe udhëtimin me avion, transmeton rtv21.tv.

“Udhëtimi është një sfidë. Rreshti i daljes është një domosdoshmëri pasi unë nuk futem në ulësen normale, dhe ngarja gjithnjë përfshin shtrirjen e sediljes sa më shumë që të jetë e mundur”, tha Arthur.

Zonja Arthur tha që ajo ishte gjithmonë më e gjatë se çdo student tjetër në klasë.

“Duke u rritur isha shumë e pasigurt. Unë kisha këmbë të gjata të dobëta dhe një trup të shkurtër dhe isha jashtëzakonisht e dobët”, tha ajo.

Ajo foli edhe për përvojat e saj me veshjet.

“Unë isha me fat që kisha një gjyshe që ishte një rrobaqepëse e shkëlqyeshme, kështu që ajo bënte rroba për mua“, u shpreh ajo.

Pavarësisht se përpiqej të gjente rroba në madhësinë e saj, zonja Arthur tha që ajo nuk e kishte më atë problem pasi tani kishte faqet e internetit që shërbenin për gra të të gjitha madhësive.

Zonja me këmbë të gjata përmendi edhe nofkat që i kishte kur ishte më e re dhe ballafaqimet me njerëzit që për të ishin fillimisht të vështira./21Media