Presidenti Thaçi vazhdon vizitën zyrtare në SHBA.-Merr pjesë në konferencën “Thirrja Globale për Mbrojtje të Lirive Fetare”.-Mbështetje për normalizimin e raporteve midis Kosovës dhe Serbisë

Presidenti Thaçi vazhdon vizitën zyrtare në SHBA.-Merr pjesë në konferencën “Thirrja Globale për Mbrojtje të Lirive Fetare”.-Mbështetje për normalizimin e raporteve midis Kosovës dhe Serbisë

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, mbajti një takim me udhëheqësit e Ballkanit Perëndimor, ku u shpreh mbështetje për vazhdimin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë. Në takim morën pjesë: presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, si dhe zyrtarë nga Shqipëria dhe Bosnje e Hercegovina. Presidenti Thaçi edhe sot do zhvilloj disa takime me krerë shtetesh ndërsa do të marr pjese edhe në konferencën “Thirrja Globale për Mbrojtje te Lirive Fetare” të organizuar nga presidenti amerikan Donald Trump./21Media