Nju Jork: Presidendja Osmani e ministrja Gërvalla takojnë diasporën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, e shoqëruar nga ministrja e punëve të jashtme Donika Gervalla, në kuadër të vizitës së tyre në New York të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, kanë takuar shumë bashkatdhetarë tanë atje, të cilët i kanë falenderuar për kontributin e tyre dhënë ndër vite për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.Raporton Halil Mula./21Media

 

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button