Liverpooli ka fituar mbrëmë 5-0 përballë Atalantës në kuadër të rrethit të tretë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

Liverpooli natyrisht se ishte skuadër më e mirë ne fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.48, me Atalantën që u vlerësua 6.14.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte Jota që realizoi het-trik dhe u nota me 9.9.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave: