Theo lojtar i ndeshjes

Theo lojtar i ndeshjes

Milani ka marr edhe një fitore të madhe në Serie A, e treta me radhë, duke e mposhtur Brescian me rezultat 1-0.

Ante Rebic edhe kësaj radhe doli të jetë hero i kuqezinjve.

Ai shënoi nga një top kthyes (71’), ku me një goditje të fortë mposhti portierin, Jesse Joronen (1-0).

Lojtari i ndeshjes doli të jetë portieri Giggi Donnarumma që bëri disa pritje mjaftë të mira, duke u notuar me 8.9.

Pas tij me paraqitje të mirë ishin Theo Hernandez (7.9) dhe Simon Kjaer (7.7).

Mbrojtësi i Brescias, Jhon Chancellor ishte lojtari më i dobët i takimit me notën 6.1.

Notat e lojtarëve të Brescias

Notat e lojtarëve të Milanit