Lojtari më i mirë i Anglisë në ndeshjen me Kosovën Harry Kane

Lojtari më i mirë i Anglisë në ndeshjen me Kosovën Harry Kane

Notat e lojtarëve për ndeshjen me Anglinë Berisha e Kololli “kalojnë provimin”, dështon qendra e mbrojtjes
Kosova ka pësuar humbje ndaj Anglisë me rezultat 4 me 0 në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve për Euro 2020.

Ekipi i Kosovës ka pasur disa raste të shënoj gola por nuk ka pasur sukses në asnjërin.

Kombëtarja e Kosovës, në fundin e ndeshjes u pa e lodhur ku pranoi tri gola të njëpasnjëshme, kurse golin e parë e mori në pjesën e parë.

Lojtari më i votuar për këtë ndeshje nga faqja ‘WhoScored’ është Valon Berisha me notën 6.7. Me notën më të ulët u vlerësuan Amir Rrahmani me 5.5 dhe Fidan Aliti me 5.0.

Kurse, te përfaqësuesja e Anglisë lojtari më i mirë ishte Harry Kane me notën 9.0. /21Media