Kosova ka shënuar humbjen e radhës ndaj Sllovenisë në kuadër të Ligës së Kombeve, me rezultat 0-1.

Sipas “Sofascore” Valon Berisha ishte lojtari më i mirë te Kosova me notën 7.6.Me notë të lartë është vlerësuar edhe Leart Paqarada me notën 7.5 dhe Fidan Aliti me notën 7.4.

Te Sllovenia më të mirët ishin Sandi Lovric me notën 7.9, dhe Jan Oblak me notën 7.4.