Një ndër aktoret më elegante të Turqisë

Një ndër aktoret më elegante të Turqisë

“Jetë e hidhur” është një nga serialet turke me shikueshmërinë më të madhe. Ani pse kanë kaluar vite që nga transmetimi i këtij seriali, shumica e aktorëve ende kanë mbetur në kujtesën e njerëzve.

Në mesin e personazheve më të njohura është edhe Anta Toros, apo siç njihej në serial “Belkis Kervancioglu”. Ani pse kishte një rol negativ, megjithatë e luante atë rol me përpikmëri, çka ndikoi që ajo të jetë në mesin e aktoreve më të dashura, transmeton rtv21.tv

Ajo është 71-vjeçare dhe përkundër moshës, aktorja vazhdon të jetë elegante. Ju sjellim disa fotografi se si duket ajo tani.

Njihet për rolet e saj në “Dönme Dolap”, “Sen Ne Dilersen”, “Serseri”, “Ask ve Gurur”, “Yarim Elma”, “Yeni Hayat”, e shumë të tjera./21Media