Tottenhami po monitoron me kujdes lojtarin

Tottenhami po monitoron me kujdes lojtarin

Sulmuesi anglez në verë pritet t’i jap lamtumirën ekipit nga Anfield.

Tottenhami po monitoron me kujdes situatën e Daniel Sturridge te skuadra e Liverpoolit.

Sulmuesit i mbaron kontrata në përfundim të këtij sezoni, ndërkohë që te “Gjelat” ai shihet si një alternativë për Harry Kane, që do të ketë nevojë edhe të pushojë.

Mungesa e një sulmuesi në vend të Kane skuadrës po ndihet aktualisht te skuadra e Mauricio Pochettinos, ndaj dhe drejtuesit kanë nisur që të mendojnë që tani për merkaton e verës.

Në Anfield Road, Sturridge ka humbur nën hijen e treshes magjike Salah-FirminoMane, ndërkohë që edhe Divock Origi preferohet përpara tij nga trajneri Jurgen Klopp.