Raste të reja në Turqi

Raste të reja në Turqi

Në Turqi numri i viktimave ka arritur në 908, sipas ministrisë së shëndetësisë turke, numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me koronavirus është rritur në 42 mijë e 282.

Siç raporotojnë mediat turke, një total prej 2 mijë e 142 pacientësh janë shëruar dhe janë larguar nga spitalet, kurse, 1 mijë e 552 pacientë po trajtohen nën kujdes intensiv dhe 1 mijë e 17 prej tyre janë intubuar.

Kujtojmë se, Kosova dje pranoi ndihma mjekësore nga Turqia, që do të ndihmojë në betejën kundër COVID-19./21Media