Dasma më e lirë

Dasma më e lirë

Çifti martohet në bluza e xhinse për të dëshmuar se nuk keni nevojë të spërkateni për të kënaqur njerëzit e tjerë.

Një grua dhe një burrë lidhën kurorë në xhinse e bluza të thjeshta për të dëshmuar se dasmat nuk duhet të jenë të shtrenjta.

Rebecca Maxwell, 26 vjeç, nga Northumberland veshi një bluzë të bardhë me mbishkrimin “Nusja” me xhinse të zeza, ndërsa bashkëshorti i saj Glen Maxwell, 30 vjeç, me një bluzë të zezë me mbishkrimin “Dhëndri”, me xhinse që përputheshin dhe atletet.

Çifti mbajti veshjet për pritjen dhe ceremoninë e tyre për të treguar se nuk kishin nevojë për një fustan dhe kostum që dita e madhe e tyre të ishte e veçantë, transmeton rtv21.tv.

“Kur po planifikonim dasmën, filluam të bënim gjithçka për të kënaqur njerëzit e tjerë. Lista jonë e të ftuarve po dilte nga dora. Ndiheshim sikur duhet të ftonim të njerëzit sepse nuk donim t’i mërzitnim ata, jo sepse i donim aty. Por në fund të ditës, Glen dhe unë thjesht nuk u shqetësuam për këtë”, u shpreh ajo.

Të porsamartuarit u kërkuan 40 të ftuarve të tyre që të vishnin edhe ata xhinse dhe bluza.

Rebecca dhe Glen, të cilët kanë një vajzë nëntë muajshe Eleanor, u fejuan në gusht 2016 dhe filluan të planifikojnë një martesë të madhe. Por, sa më shumë që planifikonin, aq më shumë ngatërroheshin.

“Unë madje kisha blerë një fustan martese por pasi linda Eleanor shkova ta provoja përsëri dhe përfundova duke qarë. Thjesht nuk ishte ajo që doja fare”, shtoi Rebecca.

Ata thanë duan gjëra të thjeshta.

Në vend që të vinin në një “shfaqje të shtrenjtë” për të gjithë, nusja dhe dhëndri vendosën të ishin të vërtetë për veten e tyre dhe hedhin poshtë të gjitha planet e tyre ekstravagante./21Media