Policia dhe forenzika janë në vendin e ngjarjes në fshatin Pozheran të Vitisë ku ndodhi vrasje e katërfishtë.Ata nxorën  trupat e vitkimave të cilët sic ka njoftuar Prokuroria Themelore e Gjilanit do të dërgohen për obduksion në Insitutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë.

Prokuroria po ashtu ka konfirmuar se  një person ka vrarë dy fëmijët e tijë (djemë),  gruan dhe më pas veten

Për rastin tragjik i cili ka ndodhur në fshatin Pozheran të Vitisë ka reaguar edhe kryetari i kësaj komune,  Sokol Haliti. Ai ka shprehur ngushëllime, duke shtuar se Institucionet komunale janë të prekura thellë për këtë ngjarje./21Media