O’Brien në Bruksel, takon Lajçakun, temë zhvillimet në Ballkanin Perëndimor

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është takuar me Ndihmës Sekretari amerikan të Shtetit James O’Brien.

Përmes një postimi në “X”, Lajçak tha se me O’Brien aknë folur për zhvillimet në Ballkanin Perëndimor.

Gjithmonë kam kënaqësi të mirëpres Jim O’Brien në Bruksel. Ne folëm për zhvillimet në Ballkanin Perëndimor dhe pritshmëritë tona për periudhën e ardhshme”, ka shkruar Lajçak.

Back to top button