Sulmuesi i Liverpool, Divock Origi është transferuar në ekipin gjerman Wolfsburg, kanë konfirmuar të dy ekipet

Sulmuesi i Liverpool, Divock Origi është transferuar në ekipin gjerman Wolfsburg, kanë konfirmuar të dy ekipet

22 vjeçari është transferuar në Wolfsburg, si huazim një vjeçar, dhe sezonin 2017/18 do ta kalojë në Bundesligën gjermane.

Origi i cili u transferua në Liverpool nga Lille në vitin 2014, ka shënuar 21 gola në 77 paraqitje për ekipin nga ‘Anfield’.