Osmani dhe Kurti marrin pjesë ndejën e organizuar nga ambasada franceze për Ditën e Bastilles

Presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti morën sot pjesë në pritjen e organizuar me rastin e Ditës së Bastilles, Ditës Kombëtare të Republikës së Francës, me ftesë të ambasadës franceze në Kosovë,

Gjatë ditës, kryeministri Kurti ishte shprehur se janë të rralla datat e historisë dhe njerëzimit, që kanë përmasën dhe prurjen e 14 Korrikut, teksa uronte popullin francez për këtë ditë të shënuar dhe shprehte mirënjohjen e tij për ta dhe shtetin e Francës. /21Media

Back to top button