U.D Presidentja e Kosovës u takua me liderë shtetërorë dhe partiak

U.D Presidentja e Kosovës u takua me liderë shtetërorë dhe partiak

Ushtruesja e detyrës së presidentes Vjosa Osmani ka vazhduar vizitën e saj zyrtar në Shqipëri. Gjatë ditës u takua me kryetarin e parlamentit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi si dhe mbajti fjalim para deputetëve të këtij parlamenti. Osmani falënderoi Shqipërinë për mbështetjen që i ka dhënën Kosovës, derisa foli edhe rreth dialogut mes Kosovës dhe Serbisë./21Media