Kryetarja e Kuvendit,  Vjosa Osmani ka reaguar pas bllokimit të ligjit për luftimin e COVID-19.

Osmani ka thënë se bllokimi i ligjit për luftimin e COVID-19 në Kuvendin e Kosovës është veprim i turpshëm nga ana e deputetëve, transmeton lajmi.net.

Ajo tutje ka theksuar se  ky ligj do të mundësonte zbatimin e duhur dhe të ligjshëm të masave parandaluese të virusit.

“8 persona vdiqën vetëm dje për shkak të # covid19. Megjithatë, Qeveria e Kosovës dhe shumica e partive të koalicionit po bllokojnë miratimin e ligjit anti-covid, i cili do të mundësonte zbatimin e duhur dhe të ligjshëm të masave antivovative. E turpshme!”, ka shkruar Osmani në Twitter. /21Media