Osmani reagon pas tragjedisë në Finlandë ku u plagos një vajzë nga Kosova

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka reaguar pas ngjarjes së rëndë që ndodhi dje në një shkollë në Finlandë, ku mbeti e plagosur një vajzë nga Kosova.

Si pasojë e të shtënave një fëmijë vdiq dhe dy të tjerë u plagosën.

Në një postim në X Osmani tha se ndan dhimbjen me familjet e prekura.

“Shërim të shpejtë për të lënduarit”, ka shkruar Osmani.

Back to top button