Osmani u bëri thirrje deputetëve që mos ta votojnë këtë mocion

Osmani u bëri thirrje deputetëve që mos ta votojnë këtë mocion

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka treguar se kundër kundër mocionit për mosbesimin e Qeverisë Kurti ka qenë për shkak se ajo mendon se ka ende hapësirë që dy partnerët qeverisës të gjejnë një zgjidhje.

Këto deklarata Osmani i ka bërë në konfeencën e mbajtur pas mbledhjes së kryesisë.

Nuk e përkrahi këtë mocion dhe i bëjë thirrje që të gjithë deputetëve që të mos ta përkrahin këtë mocion. Një qeveri e re teknike nuk mund ta përfshijë në vetvete postin e kryetares së Kuvendit”. ka deklaruar Osmani. /21Media