Ousmane Dembele mund të largohet nga Barcelona. Sulmuesi francez ka hapur derën për një dalje nga Camp Nou, i vetëdijshëm se ai do të ketë pak shanse për të marrë kohën e rregullt të lojës për Ronald Koeman.

Qëllimi i Dembele ishte të qëndronte në Barca, të bindte Koeman dhe të fitonte një vend në ekip. Sidoqoftë trajneri nuk e konsideron atë të nevojshëm këtë sezon dhe ka oferta nga Premier League – Man United dhe Liverpool, përcjell portali rtv21.tv

Barca ka vendosur të provojë dhe zgjidhë një marrëveshje që ai të largohet, por vetëm në një marrëveshje të përhershme ose një hua me një klauzolë të detyrueshme blerjeje që duhet të ekzekutohet deri më 30 qershor 2021

Pas viteve të mbushura me dëmtime dhe mungesës së adaptimit ndaj jetës në Barca, Dembele tani duket se e kupton që koha e tij ka mbaruar dhe ai është i hapur për tu larguar.

Francesco Trincao dhe Pedri kanë mbërritur dhe Ansu Fati po ofron shpejtësinë që Dembele duhej. Koeman tha vetë se ai solli Pedri dhe Trincao në Vigo sepse ata japin më shumë mbrojtje sesa Dembele.

Liverpool është i interesuar dhe Ole Gunna Solskjaer do ta kishte atë në krahun e djathtë të United nëse lëvizja për Jadon Sancho nuk kalon.

Barca kërkon rreth 50-60 milionë euro për francezin./21Media