Edhe më befasuese është mosha e saj

Edhe më befasuese është mosha e saj

Ndjekësit e serial “Klonit” pa dyshim se nuk e kanë harruar aktoren më karizmatike të kësaj telenovele të njohur si “Dona Zhura”. Ajo luante rolin e një gruaje të pavarur që kishte një kafiteri dhe që ishte paksa e sertë, shkruan rtv21.tv.

E vëmendje tërhiqte edhe me peshën e saj. Megjithatë aktorja tashmë 61 vjeçare,  Solgane Couto duket shumë në formë. Ajo ka hequr kilogramët e tepër dhe është bërë një femër shumë tërheqëse për të cilën duket se vitet janë vetëm numra.

Ajo është nënë e dy fëmijëve Morena Mariah Couto, Márcio Felipe Couto./21Media