Nga dita e premte, 26 qershor, nëse hyni në Maqedoninë e Veriut nuk do të jetë e nevojshme të tregoni test negativ PCR dhe të shkoni në vetizolim 14 ditor.

TV21 nga burime qeveritare mëson se në seancën e sotme Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka shfuqizuar këto dy masa që ngjallën shumë reagime, sidomos tek mërgimtarët, të cilët dëshirojnë të vijnë për pushime në vendlindje./21Media