Pacolli: AKR do të qëndrojë në opozitë

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

 

Kreu i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka thënë se ky subjekt do të qëndojë në opozitë.

Nëpërmjet një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, Pacolli ka theksuar se AKR ka pranuar rezultatin zgjedhor dhe vlerëson se procesi duhet të përmbyllet shpejt.

“Lajmet që po qarkullojnë në media për gjoja ofrimin e AKR, për të qenë pjesë e koalicionit qeverisës janë të pavërteta. AKR ka pranuar rezultatin zgjedhor dhe vlerëson se procesi duhet të përmbyllet shpejt (zgjedhjet te çertifikohen dhe të krijohën institucionet të reja nga ata që e kanë këtë përgjegjësi). AKR do të qendron ne opozitē që nga fillimi!”, ka shkruar Pacolli./21Media