Darmanoviq: Korrigjimi i kufirit Kosovë Serbi nuk është ide e mirë.-Haradinaj: Kosova dhe Mali i Zi nuk kanë çështje të hapura

Darmanoviq: Korrigjimi i kufirit Kosovë Serbi nuk është ide e mirë.-Haradinaj: Kosova dhe Mali i Zi nuk kanë çështje të hapura

Mali i Zi e mbështetë marrëveshjen finale midis Kosovës dhe Serbisë me njohje reciproke, por e quajtur ide jo të mirë korrigjimin e kufirit midis dy shteteve. Këtë e bëri të ditur gjatë një vizite në Prishtinë ministri i jashtëm i këtij shteti Srgjan Darmanoviq, pas takimit që zhvilloi me homologun e tij Behgjet Pacolli. Dy ministrat kanë thënë se Kosova dhe Mali i Zi nuk kanë çështje të hapura, duke deklaruar se demarkacioni midis dy shteteve ka mbaruar./21Media