Paga e Osmanit, Kurtit dhe Konjufcës me ligjin e ri të pagave

Sot në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës u miratua vlera e koeficientit 105 euro për pagat.
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani me ligjin e ri, pritet të ketë pagën 1890 euro, kryeministri, Albin Kurti dhe kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca do ta kenë pagën nga 1785 euro.
Deputetët e ministrat do të paguhen nga 1722 euro, ndërkaq zëvendësministrat nga 1554 euro./21Media

Back to top button