Paris Saint-Germain është në prag të ndeshjes kthyese kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve, faza 1/16.

Para ndeshjes, babai i Neymar Jr, Neymar Santos Sr., ndau mesazhin e tij për skuadrën e klubit kryeqytetas, pavarësisht se djali i tij nuk është në dispozicion për ndeshjen e mbrëmjes së sotme.

“Sot është dita për të ndërtuar një kapitull tjetër në historinë e PSG-së në Ligën e Kampionëve! Një histori e mbushur me momente të jashtëzakonshme dhe të paharrueshme që vetëm bashkimi dhe lumturia që ekzistojnë midis lojtarëve të kësaj skuadre e shpjegojnë, ”deklaroi Neymar Sr.

Gjigandët francezë janë 90 minuta larg nga kalimi në çerekfinale për të dytin vit radhazi. Pas arritjes në finalen e Ligës së Kampionëve verën e kaluar, PSG do të dëshironte të kthehej.

“Les Parisiens” janë në epërsi 4-1 nga ndeshja e parë e zhvilluar në “Camp Nou” kundër skuadrës spanjolle. Neymar do të jetë i pranishëm në mbështetje të shokëve të tij të skuadrës pavarësisht se ka humbur ndeshjen.