Ekipi i Kombëtares së Futbollit të Kosovës sapo është stacionuar në Kukës në një nga hotelet e qytetit ku ata po kryejnë testet për ndeshjen mes Moldavisë, e cila do të zhvillohet me datë 3 shtator në Itali

Presidenti i Federatës së Kosovës Agim Ademi në një prononcim për mediat u shpreh se ndalesa në Kukës ishte për të bërë testet të gjithë ekipi për Covid-19.

Ademi u shpreh se ne kemi ndeshjet e rregullta të ligës së kombeve kualifikuese në ndeshjen e parë të ligës së grupit C

Gjithashtu Ademi tha se deri tani nuk kanë pasur futbollistë të prekur me Covid dhe shpresojnë që nga këto teste të mos rezultojë asnjë pozitiv./21Media