Vendi ku legjendari, Adem Jashari dha jetën për liri bashkë me familjen e  tij, sot mori një pamje madhështore nga fluturimi i paragllajdistëve me flamurin kombëtar.

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari në Facebook publikoi këto pamje të bukura.

“Pamje e jashtëzakonshme dhe madhështore nga fluturimi i paragllajdistëve mbi Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz. Lavdi dëshmorëve të Lirisë”, ka shkruar Jashari.

Posted by Bekim Jashari on Saturday, November 28, 2020

 

 

Në historinë e popullit shqiptar sot janë 4 data të shënuara./21Media