Temperatura maksimale deri në 35 gradë

Temperatura maksimale deri në 35 gradë

Shërbimi Meteorologjik bën me dije se moti sot parashikohet i kthjellët dhe në mesditë vranësirat do të shtrihen në pjesën më të madhe të territorit të Shqipërisë.

Lagështia në ajër dhe temperaturat e larta do të krijojnë ndjesinë e zagushisë.

Era do të fryjë e lehtë, me drejtim Veriperëndim – Juglindje, ndërsa përgjatë bregdetit përkohësisht mesatare, duke sjellë valëzim të forcës 2 ballë.

Temperaturat në vendet malore do të lëvizinin 17 deri në 32 gradë Celsius, në vendet e ulëta 18 deri në 38 gradë Celsius,  në bregdet 20 deri në 35gradë Celsius.