Mot kryesisht me diell

Mot kryesisht me diell

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak i Shqipërisë ka bërë me dije se moti sot parashikohet i kthjellët me vranësira kalimtare kryesisht në relievet kodrinore dhe malore të vendit prej orëve të mesditës.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje –Veriperëndim deri në 10m/sek, duke u shoqëruar me një valëzim 0- ballë.

Ndërsa temperatura maksimale do të arrijë deri në 32 gradë Celsius.