Temperatura maksimale deri në 26 gradë

Temperatura maksimale deri në 26 gradë

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash.

Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do variojnë në zonat malore nga 5 gradë deri në 26 gradë Celsius, në zonat e ulëta nga 4 në 19 gradë dhe në zonat bregdetare nga 13 në 26 gradë Celsius.

Era do të fryej në drejtim Veriperëndimor me forcë valëzimi 3 ballë.

Në fotot e mëposhtme do të gjeni motin për qytetet kryesore të vendit, Kosovës dhe të botës: